Urząd Gminy Godów

godziny pracy urzędu:
Pn: 7:00 – 17:00 ; Wt – Cz: 7:00 – 15:00 ; Pt: 7:00 – 13:00
ul. 1 Maja 53
44-340 Godów
tel.:
+48 32 476 50 65
fax:
+48 32 476 51 00
Strona główna/Projekty/Okres programowania 2014-2020/Pozostałe/Program Operacyjny Infrastruktura i Środowisko 2014-2020

Program Operacyjny Infrastruktura i Środowisko 2014-2020

logo programu infrastrukura i środowisko

Pełna nazwa projektu: Bezpieczny uczeń w Gminie Godów

Program Operacyjny Infrastruktura i Środowisko 2014-2020

działanie 3.1.: Rozwój drogowej i lotniczej sieci TEN-T
oś priorytetowa III : Rozwój Sieci Drogowej TEN-T i Transportu Multimodalnego

numer umowy: POIS.03.01.00-00-0180/22-00

data podpisania umowy:

Całkowity koszt projektu: 122 727,49 PLN

Dofinansowanie: 104 318,36 PLN (84,28% kosztów kwalifikowalnych)

 

Celem przedsięwzięcia jest zwiększenie bezpieczeństwa ruchu drogowego na terenie Gminy Godów poprzez doposażenia przejść dla pieszych w radarowe wyświetlacze prędkości w bezpośrednim sąsiedztwie szkół podstawowych oraz zapewnienie wyposażenia dla szkół w zakresie narzędzi edukacyjnych w postaci mobilnego miasteczka ruchu drogowego.  

Zamontowane urządzenia - radarowe wyświetlacze prędkości - będą wpływać na ograniczenie prędkości, ale jednocześnie będą pełniły funkcję edukacyjną w zakresie prawidłowych zachowań na drodze skierowanych do uczniów oraz wpływających na wykształcenie prawidłowych nawyków u kierujących pojazdami. Tym samym dojdzie do zwiększenia bezpieczeństwa ruchu drogowego, którego efektem będzie zmniejszenie liczby wypadków i osób poszkodowanych.

Rozwiązanie to zostanie połączone z zapewnieniem szkołom podstawowym odpowiedniego wyposażenia do nauki przepisów ruchu drogowego, praktycznego szkolenia w zakresie ruchu pieszych i nauki jazdy na rowerze (jedno mobilne urządzenie w szkole podstawowej, z którego korzystać będą uczniowie z wszystkich szkół na terenie gminy) co umożliwi przeprowadzenie szeroko zakrojonej akcji edukacyjnej skierowanej do najmłodszych użytkowników dróg. Poprawa bezpieczeństwa na drogach oraz akcja edukacyjna prowadzona w szkołach, będzie skutkować zwiększeniem udziału ruchu rowerowego w gminie, co wpłynie na zmniejszenie niskiej emisji do środowiska i zapewni spójność z założeniami programu operacyjnego w zakresie zrównoważonego transportu, ochrony przyrody i efektywnego korzystania z zasobów środowiska.

Montaż radarów prędkości w obrębie przejść dla pieszych będzie odpowiedzią na zgłaszaną głównie przez rodziców konieczność uspokojenia ruchu samochodowego celem zapewnienia bezpieczeństwa oraz elementem propagowania bezpiecznej, ekologicznej formy komunikacji opartej na rezygnacji z dowozu dzieci do szkół na rzecz rowerów i ruchu pieszego.

KAMPANIA BEZPIECZNY UCZEŃ W GMINIE GODÓW

Gmina Godów, jako beneficjent projektu, współfinansowanego w ramach Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko 2014 - 2020, pn. „Bezpieczny uczeń w Gminie Godów” informuje o funkcjonowaniu mechanizmu umożliwiającego sygnalizowanie o potencjalnych nieprawidłowościach lub nadużyciach finansowych.

Mechanizm ten został opracowany i udostępniony przez Instytucję Zarządzającą i stanowi narzędzie informatyczne umożliwiające przekazanie informacji o podejrzeniu wystąpienia nieprawidłowości lub nadużycia finansowego.

Wszelkie nieprawidłowości można zgłaszać za pośrednictwem poniższych mechanizmów:

1) adresu e-mail: naduzycia.POIS@mr.gov.pl
2) lub formularza: nieprawidlowosci.mfipr.gov.pl

Zasady, jakimi kieruje się Instytucja Zarządzająca:

1. Każde zgłoszenie podlega ochronie przed udostępnieniem osobom nieuprawnionym. Informacje objęte zgłoszeniem, umożliwiające identyfikację osoby dokonującej zgłoszenie, będą chronione zarówno na etapie wyjaśniania sprawy, podczas prowadzenia ewentualnych działań zapobiegawczych, jak również w przyszłości i udostępniane wyłącznie uprawnionym urzędnikom oraz funkcjonariuszom odpowiednich służb.

2. Wszelkie zgłoszenia będą skrupulatnie rozpatrywane zgodnie z wewnętrznymi procedurami Instytucji Zarządzającej Programem Infrastruktura i Środowisko oraz przepisami prawa powszechnie obowiązującego.

3. W przypadku wyrażenia chęci pozostania anonimowym przez osobę dokonującą zgłoszenia za pośrednictwem poczty elektronicznej, dokonywana będzie pełna anonimizacja zgłoszenia (ze zgłoszenia usunięte zostaną dane osobowe zgłaszającego i inne cechy pozwalające na identyfikację jego tożsamości) przed jej ewentualnym przekazaniem w celu wyjaśnienia sprawy.

4. W przypadku zgłoszeń (głównie anonimowych), które będą niepełne i nie będzie możliwości uzupełnienia tych informacji, istnieje ryzyko, że takie Zgłoszenie nie będzie mogło zostać rozpatrzone.