Program wsparcia i rozwoju uczniów - edukacja włączająca w SP Łaziska
Fundusze Europejskie dla Śląskiego 2021-2027 (Europejski Fundusz Społeczny+)
Priorytet: FESL.06.00-Fundusze Europejskie dla edukacji
Działanie: FESL.06.02-Kształcenie ogólne
Całkowity koszt projektu: 418 922,92 zł
Dofinansowanie: 397 976,77 zł (w tym UE: 356 084,48 zł; Budżet Państwa: 41 892,29 zł)
Czas realizacji: 2024-07-01 - 2026-06-30
Projekt skierowany jest do grupy docelowej zamieszkującej obszar woj. śląskiego, tj. 32 uczniów (10K; 22M) SP w Łaziskach, w tym ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi (26 uczniów - 3K, 23M) oraz 4 nauczycieli (4K). Zaplanowane wsparcie obejmuje uczniów z niepełnosprawnościami (6 uczniów - 1K; 5M), szczególnie uzdolnionych (1M), ze specyficznymi trudnościami w uczeniu się (8 uczniów - 1K; 7M) oraz z zaburzeniami zachowania lub emocji (2M) i uczniów mających trudności w realizacji standardów wymagań programowych (15 uczniów - 9K; 6M). Projekt ma na celu zwiększenie szans edukacyjnych wszystkich uczniów poprzez stworzenie warunków uwzględniających różne potrzeby wspólnie uczącej się grupy do rozwijania potencjału indywidualnego.
Rodzaje zajęć:
- zajęcia integracyjne: Bajkowe spotkania z muzyką
- zajęcia integracyjne Kreatywny kącik- zajęcia artystyczne
- zajęcia TUS (Trening Umiejętności Społecznych)
- zajęcia dydaktyczno -wyrównawcze z j. angielskiego.
Zakłada się także wsparcie w postaci szkoleń dla nauczycieli z zakresu wykorzystania Musiconu, do zajęć integracyjnych z zakresu wzmacniania kompetencji emocjonalno - społecznych oraz szkolenia z przemocy w szkole. Oprócz tego zaplanowano wsparcie dla nauczycieli w postaci szkoleń dotyczących przeciwdziałania dyskryminacji i przemocy, z KPP, KoPON, ZZR, ZRSKiM, ZRSiN.
Łącznie w projekcie zaplanowano przeprowadzenie 202 zajęć. W ramach projektu planuje się zakup mebli i wyposażania do zajęć terapeutycznych TUS oraz sali wyciszeń, zakup narzędzi ICT najnowszej generacji, itp. Planuje się także zakup niezbędnego doposażenia i pomocy dydaktycznych do realizacji projektu zgodnie z jego założeniami determinujące osiągnięcie zakładanego celu. Efektem będzie poszerzenie oferty zajęć dodatkowych, w tym indywidualizujących proces kształcenia i stworzenie optymalnych warunków nauki i rozwoju dla wszystkich uczniów oraz poszerzenie kompetencji kadry pedagog.
#FunduszeUE #FunduszeEuropejskie
#edukacjawłączająca #kwalifikacje #kompetencje #rozwój #szkoła #superszkoła