Urząd Gminy Godów

godziny pracy urzędu:
Pn: 7:00 – 17:00 ; Wt – Cz: 7:00 – 15:00 ; Pt: 7:00 – 13:00
ul. 1 Maja 53
44-340 Godów
tel.:
+48 32 476 50 65
fax:
+48 32 476 51 00

Nowoczesna edukacja i wszechstronny rozwój uczniów - edukacja włączająca w SP Godów

Logotyp Europejski Fundusz Społeczny plus

Nowoczesna edukacja i wszechstronny rozwój uczniów - edukacja włączająca w SP Godów

Fundusze Europejskie dla Śląskiego 2021-2027 (Europejski Fundusz Społeczny+)

Priorytet: FESL.06.00-Fundusze Europejskie dla edukacji

Działanie: FESL.06.02-Kształcenie ogólne

Całkowity koszt projektu: 852 034,67 zł

Dofinansowanie: 809 432,93 zł (w tym UE: 724 229,46 zł; Budżet Państwa: 85 203,47 zł)

Czas realizacji: 2024-07-01 - 2026-06-30

Projekt skierowany jest do grupy docelowej zamieszkującej obszar woj. śląskiego, tj. 34 uczniów (18K; 16M) SP w Godowie oraz 6 nauczycieli. Zaplanowane wsparcie obejmuje uczniów z niepełnosprawnościami oraz ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi (32 osoby - 17K i 15M) m.in. uczniowie z chorobami przewlekłymi, ze specyficznymi trudnościami w uczeniu się, z zaburzeniami zachowania lub emocji, z deficytami kompetencji i zaburzeniami sprawności językowej i z zaniedbań środowisk.
Celem projektu jest zwiększenie szans edukacyjnych wszystkich uczniów poprzez stworzenie warunków do rozwijania potencjału indywidualnego uwzględniających różne potrzeby uczniów. Zakłada on realizację zajęć umożliwiających wszechstronny rozwój zgodnie z potrzebami i umiejętnościami oraz wsparcie w pokonywaniu trudności.

Rodzaje zajęć:

  • rozwijające kompetencje emocjonalno -społeczne
  • "Sensoryczny uczeń"- o charakterze terapeutycznym
  • dydaktyczno-wyrównawcze z matematyki
  • logopedyczne z biofeedback
  • rozwijające umiejętności uczenia się, pt. Nauka przez doświadczanie
  • z pedagogiem niwelujące zaburzenia zachowania lub emocji
  • dydaktyczno - wyrównawcze z języka polskiego.

Łącznie w projekcie zaplanowano przeprowadzenie 400 godzin zajęć. Zakłada się także wsparcie w postaci szkoleń dla nauczycieli z zakresu wykorzystania Musiconu, szkolenia Biofeedback (trzy stopnie), terapii ręki oraz szkoleń dot. przemocy w szkole, a także dot. przeciwdziałania dyskryminacji i przemocy, z KPP, KoPON, ZZR, ZRSKiM, ZRSiN.
W ramach projektu planuje się wykonanie windy, a także zakup niezbędnego doposażenia i pomocy dydaktycznych do realizacji projektu zgodnie z jego założeniami determinującymi osiągnięcie zakładanego celu. Efektem będzie poszerzenie oferty zajęć dydaktycznych, w tym indywidualizujących proces kształcenia i stworzenie optymalnych warunków nauki i rozwoju dla wszystkich uczniów.

Aktualny harmonogram zajęć dodatkowych

Informujemy o możliwości zgłaszania do Instytucji Zarządzającej podejrzenia o niezgodności Projektu lub działań Beneficjenta z Konwencją o prawach osób niepełnosprawnych (KPON).
Kto może zgłosić
Sygnały, zgłoszenia lub skargi dotyczące wystąpienia niezgodności projektów współfinansowanych z EFS+ z postanowieniami KPON mogą przekazywać osoby fizyczne (uczestnicy projektów lub ich pełnomocnicy i przedstawiciele), instytucje uczestniczące we wdrażaniu Funduszy Europejskich oraz stowarzyszenia i fundacje.
Jak złożyć zgłoszenie
Zgłoszenie można składać za pomocą:
• poczty tradycyjnej - w formie listownej na adres ministerstwa: Ministerstwo Funduszy i Polityki Regionalnej, ul. Wspólna 2/4, 00-926 Warszawa lub Ministerstwo Zdrowia, ul. Miodowa 15, 00-952 Warszawa,
• skrzynki nadawczej e-puap Ministerstwa Funduszy i Polityki Regionalnej.
KPON ma przyczynić się do poprawy sytuacji osób niepełnosprawnych, poprzez umożliwienie im rzeczywistego korzystania ze wszystkich praw człowieka i podstawowych wolności, na równi z innymi osobami. Została ona przyjęta przez Zgromadzenie Ogólne Narodów Zjednoczonych w 2006 r., a weszła w życie w 2008 roku. Polska ratyfikowała Konwencję w 2012 roku.


#FunduszeUE #FunduszeEuropejskie
#edukacjawłączająca #kwalifikacje #kompetencje #rozwój #szkoła #superszkoła

 

do góry