Strona główna/O Gminie/Informacje ogólne/Projekty/Projekty krajowe/Rządowy Program Odbudowy Zabytków/Przebudowa budynku użyteczności publicznej przy ul. 1 (..)

Przebudowa budynku użyteczności publicznej przy ul. 1 Maja w Skrzyszowie - modernizacja budynku

flaga i herb Polski

Zakres obejmuje wykonanie prac restauracyjnych oraz robót budowlanych przy budynku wpisanym gminnej ewidencji zabytków wybudowanym ok. 1903r. w konstrukcji ceglanej. Planowane jest wykonanie robót budowlanych na podstawie dokumentacji uzgodnionej z wojewódzkim konserwatorem zabytków polegających na renowacji ceglanej elewacji posiadającej liczne ubytki, odwarstwienia oraz uszkodzenia , wymianie pokrycia dachowego, stolarki okiennej i drzwiowej, wymianie uszkodzonych elementów konstrukcyjnych budynku: więźby dachowej, części stropów, przebudowa klatki schodowej, ścianek wewnętrznych oraz roboty wykończeniowe, izolacyjne i instalacyjne wraz z modernizacją kotłowni. Ponadto wykonane zostaną prace związane z zagospodarowaniem terenu w zakresie dojścia zapewniającego dostępność obiektu dla osób z niepełnosprawnościami oraz inne prace towarzyszące. Budynek stanowiący dla mieszkańców gminy ważny element historii lokalnej dzięki przeprowadzonym pracom, nabierze nowego wymiaru, zmiana funkcji pozwoli lepiej wykorzystać obiekt. Po przeprowadzeniu robót budowlanych na podstawie dokumentacji projektowej budynek będzie wykorzystywany na cele kulturalno-edukacyjne, część stanowiąca ok. 17% będzie przeznaczonana cele usługowe.

logo polski ład

Rzeczowa realizacja inwestycji rozpoczęła się w roku 2024.

W związku z wnioskiem o dofinansowanie w ramach Rządowego Programu Odbudowy Zabytków przyznano promesę dofinansowania do kwoty 1.000.000,00 zł.

Zadanie sfinansowano także z dotacji w ramach Funduszu przeciwdziałania COVID-19 dla gmin i powiatów, Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych, w kwocie 720 000,00 zł. Więcej informacji dostępnych jest tutaj.