Doposażenie i dokończenie terenu rekreacyjnego na terenie gminnym przy Ośrodku Zdrowia Skrzyszów

znak Województa Śląskiego

Zadanie obejmuje przedsięwzięcie polegające na doposażeniu placu zabaw w Skrzyszowie poprzez zabudowę nowych urządzeń zabawowych oraz dokończeniu zagospodarowania terenu rekreacyjnego wokół placu zabaw co wpisuje się w cele konkursu, w zakresie zagospodarowania miejsc publicznych istotnych z uwagi na dobro wspólne mieszkańców. W ramach zadania przewidziano montaż urządzenia wielofunkcyjnego do zabawy ze zjeżdżalniami, tunelem, ścianką wspinaczkową oraz innymi elementami sprawnościowymi i edukacyjnymi, karuzeli obrotowej z oparciem oraz stoliczka edukacyjnego do gier. Wskazane urządzenia, wykonane z trwałych atestowanych materiałów zlokalizowane zostaną na terenie rekreacyjnym zgodnie z wcześniej wykonaną dokumentacją projektową uwzględniającą istniejące urządzenia oraz wymagane strefy bezpieczeństwa. Jako uzupełnienie zagospodarowania terenu przewiduje się również montaż elementów małej architektury m.in.: ławki i kosze na śmieci - 2 zestawy. Wykonane zostaną również niezbędne prace terenowe zapewniające komfort użytkowania, polegające na montażu syntetycznej nawierzchni amortyzującej upadek w strefach urządzeń, które tego wymagają. Celem zapewnienia bezpieczeństwa rozbudowana zostanie sieć monitoringu terenu o 4 dodatkowe kamery, które swoim zasięgiem obejmowały będą przestrzeń, na której dokonane zostanie doposażenie i zakończone zagospodarowanie.

Projekt otrzymał wsparcie w wysokości 44 000,00 zł w Marszałkowskim Konkursie „Inicjatywa Sołecka” w 2024 roku.