Pn: 7:00 – 17:00 ; Wt – Cz: 7:00 – 15:00 ; Pt: 7:00 – 13:00
+48 32 476 51 00
Strona główna/Aktualności/Wójt Gminy Godów przyznał stypendia młodym sportowcom

Wójt Gminy Godów przyznał stypendia młodym sportowcom

16 Marca 2021

W czwartek 11 marca 2021 r. odbyło się spotkanie Wójta Gminy Godów Pana Mariusza Adamczyka z młodymi sportowcami, którzy zostali uhonorowani w tym roku stypendiami sportowymi za osiągnięte wyniki sportowe. Stypendyści odebrali z rąk Wójta pamiątkowe dyplomy oraz upominki. Tegoroczną grupę stypendystów stanowią trzy biegaczki z Uczniowskiego Klubu Sportowego „Diament” Godów oraz jeden reprezentant pływackiego Uczniowskiego Klubu Sportowego „Aligator”. Trójka biegaczek to Karolina Tyman, Marlena Czyż oraz Dominika Banko, które w ubiegłym roku świętowały wiele sukcesów podczas regionalnych oraz krajowych zawodów biegowych. Ich starty uwieńczone zostały kwalifikacją do udziału w Mistrzostwach Polski PZLA w Słupsku. W 2020 roku Karolina Tyman wywalczyła Mistrzostwo Śląska na dystansie 2000 m w Mistrzostwach Województwa Śląskiego w Lekkiej Atletyce w Gliwicach oraz Mistrzostwo Województwa Śląskiego w Wiśle w biegach górskich na krótkim dystansie. Dodatkowo w Międzywojewódzkich Mistrzostwach w Lekkiej Atletyce zorganizowanych w Częstochowie uzyskała drugi rezultat na dystansie 2000 m. Podobne osiągnięcia zanotowała w Międzywojewódzkich Mistrzostwach w biegach przełajowych w Konopiskach. W Mistrzostwach Polski PZLA w Wiśle w kategorii młodziczek zdobyła trzecie miejsce.
Marlena Czyż uzyskała drugi rezultat w Mistrzostwach Województwa Śląskiego w biegach górskich na krótkim dystansie. W Mistrzostwach Województwa Śląskiego w Gliwicach na dystansie 2000 m zdobyła IV miejsce, tuż za podium uplasowała się również w Mistrzostwach Województwa Śląskiego w biegach przełajowych w Konopiskach. Wywalczyła także V miejsce na Mistrzostwach Polski PZLA w biegach górskich w stylu alpejskim.
Dominika Banko w Mistrzostwach Województwa Śląskiego w Lekkiej Atletyce, które odbyły się w Gliwicach zdobyła VII miejsce na dystansie 600 m. Dodatkowo w Międzywojewódzkich Mistrzostwach w Lekkiej Atletyce zorganizowanych w Częstochowie uzyskała IV rezultat na dystansie 600 m.
Tegorocznym celem reprezentantek Uczniowskiego Klubu Sportowego "Diament" jest uzyskanie kwalifikacji na zaplecze Kadry Narodowej, udział w Mistrzostwach Polski oraz Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży.
W Gminie Godów nie brakuje również utalentowanych pływaków. Jednym z nich jest Jakub Buchcik, który na Mistrzostwach Śląska w kat. 15 lat na dystansie 50m stylem klasycznym wywalczył III miejsce, na podium stanął również w Międzynarodowych Zawodach Pływackich na dystansie 100m. Jakub na co dzień jest zawodnikiem Uczniowskiego Klubu Sportowego "Aligator", gdzie poprzez ciężkie i systematyczne treningi stale podnosi swój poziom sportowy.
Wszystkim stypendystom składamy serdeczne gratulacje i życzymy kolejnych sukcesów sportowych.