Pn: 7:00 – 17:00 ; Wt – Cz: 7:00 – 15:00 ; Pt: 7:00 – 13:00
tel.:
+48 32 476 50 65
fax:
+48 32 476 51 00
Strona główna/Aktualności/Turniej tenisa ziemnego o Puchar Wójta Gminy Godów (..)

Turniej tenisa ziemnego o Puchar Wójta Gminy Godów rozstrzygnięty!

19 Września 2023

Waldemar Butanowicz odniósł zwycięstwo w XX edycji Turnieju o Puchar Wójta Gminy Godów w tenisie ziemnym, który został rozegrany 16 i 17 września na kortach La Mirage w Skrzyszowie. W zmaganiach, które były zarazem Mistrzostwami LGD Morawskie Wrota, udział wzięło 16 zawodników z Gminy Godów, Wodzisławia, Jastrzębia-Zdroju, Raciborza i Szczejkowic.

Turniej rozgrywano systemem mieszanym. Najpierw zawodnicy rywalizowali w 4 grupach a następnie od ćwierćfinałów - do których awansowało po 2 najlepszych zawodników z każdej grupy - rozgrywki prowadzone były systemem pucharowym.

Ostatecznie po dwóch dniach zmagań zwyciężył Waldemar Butanowicz z Jastrzębia-Zdroju, zdobywając Puchar Wójta i zarazem został on mistrzem LGD Morawskie Wrota. W finale turniej pokonał on Leszka Tkocza, który został wicemistrzem LGD Morawskie Wrota. 3. miejsce zajął Jan Nowik, który w małym finale pokonał Michała Gowika.

Wyniki turnieju

Wiceprzewodniczący Rady Gminy Zygmunt Skupień wręczył wyróżnionym zawodnikom puchary i upominki oraz zaprosił do uczestnictwa w przyszłym roku.

Laureaci turnieju

- Turniej został przeprowadzony sprawnie, przy pięknej pogodzie a rywalizacja przebiegała w sportowej atmosferze. Zawodnicy zaprezentowali wysoki poziom gry i zaciętą rywalizację o czym świadczą wyniki - powiedział Edward Kruczek organizator turnieju. Współorganizatorem zmagań była Gmina Godów.