- O gminie
- Oferty inwestycyjne
- Dlaczego warto tu inwestować?
- Kontakt dla inwestorów
- Działalność gospodarcza
- Wsparcie dla inwestora
Po raz drugi z rzędu Gmina Godów otrzymała wyróżnienie tytułem Gmina na 5! Wyróżnienie przyznawane jest na podstawie badań prowadzonych metodą tajemniczego klienta przez Instytut Przedsiębiorstwa Szkoły Głównej Handlowej w Warszawie. Zbadano drogę elektroniczną - komunikację jednostronną, czyli dostęp do informacji z wykorzystaniem Oficjalnej Witryny Internetowej (OWI) oraz komunikację dwustronną, czyli kontakt za pomocą poczty elektronicznej. Badania komunikacji dwustronnej zostały przeprowadzone w dwóch językach - polskim i angielskim. Ocena gmin w zakresie obsługi przedsiębiorców w 2024 roku objęła 728 samorządów.
Gmina Godów była uczestnikiem projektu „Standardy obsługi inwestora w samorządzie” współfinansowanego przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach Programu Operacyjnego Wiedza Edukacja Rozwój na lata 2014-2020 Oś Priorytetowa II „Efektywne polityki publiczne dla rynku pracy, gospodarki i edukacji” Działanie 2.18 „Wysokiej jakości usługi administracyjne”.
Certyfikat potwierdzający spełnienie standardów przez gminę, został wręczony podczas konferencji podsumowującej projekt.
Projekt realizowało Śląskie Centrum Obsługi Inwestora i Eksportera. Głównym celem było zaangażowanie prezydentów, wójtów, burmistrzów, kadry kierowniczej i pracowników jednostek samorządu terytorialnego w tematykę inwestycyjną, podniesienie poziomu ich wiedzy oraz podniesienie jakości obsługi inwestora w gminach regionu.
Projekt składał się z dwóch etapów: I etap był etapem wsparcia, w którym pracownicy urzędu biorący udział w projekcie odbyli cykl szkoleń z zakresu standardów obsługi inwestora w samorządach (tzw „ABC obsługi inwestora”), prowadzonych przez ekspertów z Polskiej Agencji Inwestycji i Handlu S.A. Na szkoleniach zostały omówione między innymi zasady przygotowania profesjonalnej oferty inwestycyjnej oraz prowadzenia technik negocjacji w biznesie i samorządzie.
W ramach II etapu wdrożeniowego kontynuowano specjalistyczne szkolenia dla pracowników urzędu. Odbywały się też wizyty studyjne oraz indywidualne doradztwo. Prace wdrożeniowe obejmowały szkolenia dla pracowników, wprowadzenie rozwiązań organizacyjnych w Urzędzie Gminy, standaryzację strony internetowej w zakresie obsługi inwestora oraz zapewnienie obsługi generatora ofert Polskiej Agencji Inwestycji i Handlu. Wykonano również film promujący tereny inwestycyjne na terenie gminy.