W ostatnim tygodniu:388
W ostatnim miesiącu:9131
Wszystkich odwiedzin:696932

Artykuły

Polsko – Czeskie Turnieje Halowe Piłki Nożnej Dziewcząt i Chłopców - 29-30.03.2017

5W dniach 29 – 30 marca 2017 r. w Zespole Szkół w Gołkowicach zorganizowane zostały Polsko – Czeskie Turnieje Halowe Piłki Nożnej Dziewcząt i Chłopców. Turnieje zorganizowano w ramach projektu "Wspólna współpraca ku lepszemu poznaniu”  współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego - Programu INTERREG V-A Republika Czeska-Polska i budżetu państwa za pośrednictwem Euroregionu Śląsk Cieszyński.

W zawodach udział wzięli uczniowie ze szkół w Skrbeńsku, Godowie, Gołkowicach, Skrzyszowie, Łaziskach oraz z czeskich Petrovic. W pierwszym dniu zmagań sportowych gospodarz zawodów –  Dyrektor ZS Gołkowice – Pan Waldemar Paszylka przywitał wszystkich zebranych zawodników oraz otworzył turniej zachęcając wszystkich do sportowej walki na boisku.

W turnieju chłopców bezkonkurencyjni okazali się zawodnicy z Gołkowic, którzy zwyciężyły zarówno w kategorii szkół podstawowych jak i gimnazjów. Bardzo wysoki poziom sportowy zaprezentowały również zespoły ze Skrzyszowa i czeskich Petrovic zajmując odpowiednio drugie i trzecie miejsce.

Z kolei w rozgrywkach dziewcząt nie miały sobie równych zespoły ze Skrzyszowa, które zarówno w kategorii szkół podstawowych jak i gimnazjów zdobyły pierwsze miejsce. Wśród szkół podstawowych drugie miejsce wywalczyły zawodniczki SP Skrbeńsko, a trzecie przypadło gościom z Petrovic. W starszej grupie zawodniczkom z Petrovic poszło jeszcze lepiej i uplasowały się na drugim miejscu. Drużyny, które zajęły miejsca na podium odebrały gratulacje oraz pamiątkowe nagrody i medale z rąk Zastępcy Dyrektora ZS Gołkowice - Pani Joanny Bonarek.

Organizatorzy zapewnili profesjonalną obsługę sędziowską oraz opiekę medyczną, która czuwała nad bezpieczeństwem zawodników. Na zakończenie wszystkich uczestników uhonorowano pamiątkowym dyplomem oraz poczęstowano posiłkiem regeneracyjnym.