Dziś godzina rozmiar tekstu: - A + Mapa Strony  |  Kontakt

ue-btn1
GODOW banerek www1

gminazenergia

Turystyczny Portal Mapowy

Turystyczny Portal Mapowy

nasi-lokalni-tworcy

mieszkancy50

poprzednim miesiącu marzec 2019 następnym miesiącu
P W Ś C Pt S N
week 9 1 2 3
week 10 4 5 6 7 8 9 10
week 11 11 12 13 14 15 16 17
week 12 18 19 20 21 22 23 24
week 13 25 26 27 28 29 30 31

Informacja o języku migowym w Urzędzie Gminy Godów

Zobacz więcej >>

Statystyki:
Odwiedziny dziś:198
Odwiedziny wczoraj:351
W ostatnim tygodniu:939
W ostatnim miesiącu:5946
Wszystkich odwiedzin:759731

Artykuły

Liber i Natalia Szroeder gwiazdami Dni Godowa!!! - 27.06.2015

DSC01782W ostatnią sobotę czerwca Godów świętował po raz kolejny Dni Gminy. Impreza miała charakter sportowo-muzyczny.

W godzinach porannych odbył się Festiwal Biegowy. Miłośnicy ruchu na wolnym powietrzu mogli zmierzyć się w biegu na dystansie 7 km oraz marszu rekreacyjnym Nordic Walking. Nie zapomniano również o najmłodszych: były biegi dla przedszkolaków, dzieci i młodzieży szkolnej.
 

Po konkurencjach sportowych, dzieci miały zapewnioną rozrywkę z grupą Crazy Club z Raciborza. Animatorki w bajkowych strojach zaprosiły najmłodszych do wspólnej, prawie dwugodzinnej zabawy. Były tańce integracyjne, zabawy i sesja fotograficzna z żywą Maskotką, animacje z chustą Klanza i kolorowym tunelem, samochodowe wyścigi na zielonej trawce i wiele, wiele innych.
 

Starsze dzieci miały możliwość zobaczenia występów Studia Tańca Dance Passion, które na co dzień prowadzi swe zajęcia w Jastrzębiu-Zdroju. Podczas festynu zaprezentował się zespół Fuete z "Kalinką" oraz zespół Let's Dance Disco.
 

Dodatkową atrakcją dla dzieci były stoiska z zabawkami, budgee, zjeżdżalnia, basen z piłeczkami oraz duże dmuchańce: bigballer, poducha oraz dmuchany plac zabaw.
 

Część muzyczną rozpoczął zespół Spoko Babki pod kierownictwem Danuty Szczypka działający przy Ośrodku Kultury w Skrzyszowie. Tworzy go osiem pań, które na co dzień zajmują się zgoła czym innym, a cotygodniowe spotkania z piosenką dostarczają im radości ze wspólnego śpiewania.
 

Swoje ogromne zdolności muzyczne zaprezentowały także dziewczyny uczestniczące w warsztatach prowadzonych przy Ośrodku Kultury w Gołkowicach przez Katarzynę Danek - laureatkę wielu festiwali i konkursów, jedną z wybranych wokalistów Edyty Górniak w programie "Bitwa na głosy". Na festynie zaśpiewały przeboje takich gwiazd jak Elvis Presley, Anna Maria Jopek, Adele czy Ania Wyszkoni.
 

Kolejną grupą z gminy Godów, prezentującą swoje talenty muzyczne, był zespół „ADULT+” pod kierownictwem Dawida Koczego. „ADULT+” jest kontynuacją zespołu wokalnego „Absolut”, który powstał w 2004 r. i skupiał młodych ludzi marzących o śpiewaniu. Grupa adeptów sztuki wokalnej za swoją siedzibę, podobnie jak poprzednicy, obrała Ośrodek Kultury w Gołkowicach.
 

Występy zespołów działających przy Ośrodkach Kultury pokazały, jak wieloma zdolnymi mieszkańcami może pochwalić się nasza gmina!!!

 

Po występach rodzimych artystów przyszedł czas na występ gwiazdy wieczoru: LIBERA I NATALII SZROEDER.

Duet zaprezentował swe największe hity, takie jak: „Nie patrzę w dół”, „Teraz Ty” czy „Wszystkiego na raz”, które zajmują wysokie miejsca w notowaniach list przebojów rozgłośni radiowych i muzycznych telewizji.
 

Rekordowe tłumy zgromadzone na kompleksie sportowo-rekreacyjnym zostały „porwane” do wspólnej zabawy. Wszyscy świetnie się bawili, widownia szalała pod sceną, tańcząc i śpiewając z artystami. Po koncercie licznie domagali się autografów i wspólnych zdjęć. Mamy nadzieję, że wszyscy na długo zapamiętają sobotni występ Natalii i Libera!!!

Tych, którym starczyło sił, na zakończenie festynu zaproszono do zabawy z Dj Remi.

 

Poza występami na scenie, wiele działo się również na terenie całego kompleksu sportowego. W tym miejscu należą się szczególne podziękowania paniom z zespołu Familijo i Koła Gospodyń Wiejskich ze Skrzyszowa oraz z Koła Gospodyń Wiejskich z Godowa, które przygotowały darmowy poczęstunek dla uczestników festynu – każdy mógł spróbować swojskiego ciasta, chleba ze smalcem i kiszonych ogórków.
 

Swoje prace wystawili także rękodzielnicy z naszej gminy – Pani Anna Bienia oraz Pani Urszula Śliwa. Było stoisko pracowni ceramicznej ze Skrzyszowa, Punktu Informacji Turystycznej z Gołkowic oraz Gminnej Biblioteki Publicznej. Mieszkańcy mieli możliwość bezpłatnego zbadania wzroku na stoisku firmy Optyk z Godowa, uzyskania informacji nt. Usług świadczonych przez Bank Spółdzielczy z Jastrzębia-Zdroju, zapytania o fundusze europejskie w Mobilnym Punkcie Informacji z Rybnika, zasięgnięcia informacji o dofinansowaniach w ramach programu ograniczenia niskiej emisji oraz zakupu artykułów wykonanych przez rękodzielnika z Jastrzębia-Zdroju – Pana Łukasza Mrówka.
 

Wszystkim mieszkańcom dziękujemy za wspólną zabawę i już teraz zapraszamy na kolejne imprezy organizowane przez Gminę Godów!!!!


Galeria dostępna tutaj.

 Opublikowano: poniedziałek, 29, czerwiec 2015 07:53
zmień wygląd:

logo-rodo
logo-jakosc-powietrza

Kontakt z Urzędem


Urząd Gminy Godów
ul. 1 Maja 53
44-340 Godów

tel.: +48 32/ 476 50 65
tel./fax: +48 32/ 476 51 00
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi.

Godziny urzędowania:
Pn: 7:00 – 17:00
Wt – Cz: 7:00 – 15:00
Pt 7:00 - 13:00

obywatel.gov.pl
Posterunek Policji
Planowane imprezy Relacje z imprez
Powrót do poprzedniej strony Powrót do góry strony Powrót do strony głównej transparent