W ostatnim miesiącu:3518
Wszystkich odwiedzin:729417

Artykuły

Gminny Turniej Tenisa Stołowego w Gołkowicach 16 - 17.12.2014

tenisGminna Rada Sportu, kończąc sezon zmagań sportowych dzieci i młodzieży szkolnej w 2014 roku, w dniach 16 – 17 grudnia w Zespole Szkół w Gołkowicach  zorganizowała Gminny Turniej Tenisa Stołowego.

Jak co roku, w pierwszym dniu zawodów przy stołach do gry stanęli uczniowie szkół podstawowych. Każda z placówek wystawiła drużynę składającą się z 5 dziewczyn i 5 chłopców. Młodzi miłośnicy gry w tenisa stołowego poradzili sobie znakomicie i jak zwykle zaprezentowali wysoki poziom swoich umiejętności. Wśród dziewcząt najlepiej zagrała Marzena Grabiec z SP Skrzyszów zajmując pierwsze miejsce, drugi stopień podium wywalczyła Wiktoria Czaplak z SP Krostoszowice, a trzecie miejsce przypadło Paulinie Herman z SP Godów. W kategorii chłopców pierwsze miejsce zdobył Przemysław Sobala z SP Skrzyszów,a kolejne miejsca na podium zajęli odpowiednio  Jonatan Tekieli oraz Artur Szeithauer z SP Godów. W klasyfikacji drużynowej szkół podstawowych najwięcej punktów zdobyli uczniowie SP Godów.

Refleksem i sprawnością godną najlepszych zawodników popisali się również uczniowie z gimnazjów ze Skrzyszowa i Gołkowic, którzy rozegrali swoje mecze w drugim dniu zawodów.  Każde z gimnazjów mogło być reprezentowane maksymalnie przez 10 dziewcząt i 10 chłopców. Zmagania sportowe  trwały przeszło 3 godziny i przyniosły zwycięstwo drużynie ze Skrzyszowa. W rozgrywkach indywidualnych spośród dziewczyn najlepsza okazała się Martyna Warło,  która w finałowym meczu pokonała Justynę Brzoza. Obie zawodniczki reprezentowały Gimnazjum Gołkowice. Na najniższym stopniu podium stanęła Wiktoria Wija z Gimnazjum Skrzyszów. Finałowe mecze gimnazjalistów, w kategorii chłopców, zdominowali uczniowie ze Skrzyszowa, którzy wywalczyli wsystkie miejsca na podium - Dawid Oślizło - pierwsze miejsce, Hubert Wolny - drugie oraz Damian Marszolik - trzecie miejsce.
Organizatorzy przygotowali dla wszystkich uczestników poczęstunek, a na zwycięzców czekały pamiątkowe puchary oraz nagrody rzeczowe.