Dziś godzina rozmiar tekstu: - A + Mapa Strony  |  Kontakt

ue-btn1
GODOW banerek www1

gminazenergia

Turystyczny Portal Mapowy

Turystyczny Portal Mapowy

nasi-lokalni-tworcy

mieszkancy50

poprzednim miesiącu marzec 2019 następnym miesiącu
P W Ś C Pt S N
week 9 1 2 3
week 10 4 5 6 7 8 9 10
week 11 11 12 13 14 15 16 17
week 12 18 19 20 21 22 23 24
week 13 25 26 27 28 29 30 31

Informacja o języku migowym w Urzędzie Gminy Godów

Zobacz więcej >>

Statystyki:
Odwiedziny dziś:192
Odwiedziny wczoraj:351
W ostatnim tygodniu:933
W ostatnim miesiącu:5940
Wszystkich odwiedzin:759725

Artykuły

Dni Gminy Godów na sportowo -14.06.2014 Godów

bieg krasnalaDni Gminy Godów jak co roku rozpoczęły się od zmagań sportowych i zabaw ruchowych dla wszystkich chętnych, miłośników aktywnego spędzania wolnego czasu, bez względu na wiek. 

Jednym z punktów bogatej oferty sportowej były Zawody Biegowe dla Dzieci „Bieg Krasnala i Juniora”, które z roku na rok cieszą się coraz większą popularnością i  w tym roku do udziału w zawodach stawiło się ponad 120 młodych biegaczy. Dzieci z roczników 2003 – 2006, rywalizujące w kategorii Juniorów, startowały na dystansach 200 i 400 metrów, natomiast młodsi „Krasnale”  musieli pokonać 50 i 100 metrową trasę wyznaczoną na murawie boiska. Wśród najmłodszych „Krasnali” najszybciej do mety dobiegła Oliwia Witek, tuż za nią Dawid Szłapa oraz Bartosz Kotowski. W biegu na 100 metrów pierwsze miejsce wywalczył Patryk Pyrzyński, drugie Kacper Krzystała, a trzecie Dominik Mechliński. W kategorii „Juniorów” na 200 metrów, w rywalizacji dziewcząt najszybciej pobiegła Dagmara Gościniak, a na drugim i trzecim miejscu uplasowały się odpowiednio Małgorzata Reclik i Dominika Banko. Najszybszym spośród chłopców  okazał się Tomasz Białecki, a także Paweł Krentusz – drugie miejsce oraz Błażej Hejmej – miejsce trzecie. Najstarsze dzieci musiały pokonać jedno pełne okrążenie bieżni wokół boiska. Najlepiej z tym zadaniem poradzili sobie wśród dziewcząt Aleksandra Szołucha, a wśród chłopców Dawid Krystkowiak. Kolejne miejsca zajęły Nikola Pliszka i Marcelina Lincner oraz chłopcy - Łukasz Drzeniek i Błażej Ratajczak.

Mimo sportowej rywalizacji i chęci zdobycia miejsca na podium, liczyła się przede wszystkim dobra zabawa. Dlatego wszyscy uczestnicy biegów, bez wyjątku, zostali uhonorowani pamiątkowym medalem. Każdy młody biegacz otrzymał również upominek ufundowany przez firmę „Markusia”.

Równolegle do zawodów biegowych rozgrywany był Turniej Siatkówki Plażowej o Puchar Wójta Gminy Godów. W tegorocznej edycji do udziału zgłosiło się 6 drużyn z terenu gminy oraz goście z gminy partnerskiej Stare Miasto. O zwycięstwo rywalizowano w systemie gry „każdy z każdym”. Po kilkugodzinnych zmaganiach najlepsza okazała się drużyna „Longery”, która otrzymała zwycięski puchar z rąk Wójta Gminy Mariusza Adamczyka. Na drugim miejscu uplasowali się goście ze Starego Miasta - „Stare Miasto Team”, a trzecie zajęła drużyna „Balkon Team”. Organizację turnieju wspomagali działacze LKS „Olza” Godów.

Punktem kulminacyjnym części sportowej Dni Gminy Godów był Festiwal Biegowy, który obejmował takie konkurencje jak bieg na 1 milę, bieg na 10 km oraz Nordic Walking na 6,8 km.  Do udziału w zawodach zgłosiła się rekordowa liczba ponad 170 zawodników z całego powiatu wodzisławskiego, Rybnika, Jastrzębia Zdroju, Żor, Gliwic, Sosnowca i Katowic, a nawet z Oświęcimia, Jasła oraz z Toronto w Kanadzie. 

Dla zapewnienia wyrównanej, sportowej rywalizacji, każdy z biegów podzielono na kategorie kobiet i mężczyzn oraz na szereg kategorii wiekowych. W biegu na milę triumfowali w swoich kategoriach: Małgorzata Chrószcz, Wiktoria Jagieło, Karol Kraski, Maciej Mioduszewski oraz Paweł Mencewicz. W zmaganiach Nordic Walking najlepszymi  kijkarzami  okazali się: Artur Biłek, Ryszard Kłyś, Paweł Mencewicz, Mateusz Dominik, Mateusz Dębowski, Klaudia Białas, Wioletta Mól, Jan Serwotka, Iwona Dębowska, Grażyna Pipiro, Maria Witkowska oraz Magdalena Surowiecka.  Bieg główny na 10 km na pierwszych miejscach w swoich kategoriach ukończyli: Mariusz Dyczek, Krzysztof Tarnowski, Tomasz Bachorski, Bogdan Gaweł, Anna Tarnowska, Wioleta Fulczyk, Beata Wrońska, Piotr Materzok, Sonia Molitor.

Wszystkim zawodnikom, którzy zajęli miejsca na podium, Wójt Gminy Godów wręczył pamiątkowe puchary.

Pozostałe wyniki zawodników uczestniczących w Festiwalu Biegowym  znajdują się tutaj.   


Galeria zdjęć jest dostępna tutaj oraz tutaj.


          Opublikowano: wtorek, 17, czerwiec 2014 14:46
zmień wygląd:

logo-rodo
logo-jakosc-powietrza

Kontakt z Urzędem


Urząd Gminy Godów
ul. 1 Maja 53
44-340 Godów

tel.: +48 32/ 476 50 65
tel./fax: +48 32/ 476 51 00
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi.

Godziny urzędowania:
Pn: 7:00 – 17:00
Wt – Cz: 7:00 – 15:00
Pt 7:00 - 13:00

obywatel.gov.pl
Posterunek Policji
Planowane imprezy Relacje z imprez
Powrót do poprzedniej strony Powrót do góry strony Powrót do strony głównej transparent