W ostatnim miesiącu:9593
Wszystkich odwiedzin:697394

Artykuły

Gminne Zawody Sportowo - Pożarnicze - relacja

DSC 1391W dniu 15 czerwca 2014 roku na boisku sportowym w Godowie zostały rozegrane gminne zawody sportowo - pożarnicze. Otwarcia zawodów dokonał Prezes Oddziału Gminnego Związku OSP w Godowie dh Jan Surma. Następnie Wójt Gminy Godów dh Mariusz Adamczyk życzył zawodnikom sukcesów oraz sportowej walki w duchu fair play.

W zawodach udział wzięły jednostki OSP z naszej gminy, zaprzyjaźnione jednostki z Republiki Czeskiej oraz drużyna Ochotniczej Straży Pożarnej reprezentująca gminę Stare Miasto woj. wielkopolskie. Sędzią głównym zawodów był dh Zbigniew Radecki. Natomiast sędziami oceniającymi poszczególne zadania byli druhowie z jednostek OSP naszej gminy. Zawody zostały rozegrane w dwóch konkurencjach strażackich - sztafecie oraz ćwiczeniu bojowym polegającym na rozwinięciu dwóch linii gaśniczych. Natomiast drużyny młodzieżowe startowały zgodnie z międzynarodowym regulaminem CTIF.

Drużyny które zajęły miejsca I - III otrzymały ufundowane przez Zarząd Gminny pamiątkowe dyplomy oraz puchary. Wręczenia dokonał w imieniu Wójta Gminy dokonał Przewodniczący Rady Gminy dh Antoni Tomas. W trakcie zakończenia zawodów Prezes Koła Turystyki Rowerowej wręczył prezesom jednostek OSP pamiątkowe statuetki, jednocześnie dziękując za pomoc w organizacji radu rowerowego który odbył się w dniu 07 czerwca 2014 roku na terenie naszej gminy.

Ponadto przedstawicielka drużyny dziewcząt w imieniu całej drużyny podziękowała opiekunom drużyny za profesjonalne przygotowanie do wojewódzkich zawodów sportowo - pożarniczych w trakcie których drużyna dziewcząt z OSP w Skrzyszowie zajęła 9 miejsce (uczestniczyły 22 drużyny kobiece).

Zwycięzcom gratulujemy i zapraszamy do udziału w następnych zawodach które odbędą się w 2015 roku.