Dziś godzina rozmiar tekstu: - A + Mapa Strony  |  Kontakt

ue-btn1
GODOW banerek www1

gminazenergia

Turystyczny Portal Mapowy

Turystyczny Portal Mapowy

nasi-lokalni-tworcy

mieszkancy50

poprzednim miesiącu marzec 2019 następnym miesiącu
P W Ś C Pt S N
week 9 1 2 3
week 10 4 5 6 7 8 9 10
week 11 11 12 13 14 15 16 17
week 12 18 19 20 21 22 23 24
week 13 25 26 27 28 29 30 31

Informacja o języku migowym w Urzędzie Gminy Godów

Zobacz więcej >>

Statystyki:
Odwiedziny dziś:44
Odwiedziny wczoraj:222
W ostatnim tygodniu:2055
W ostatnim miesiącu:7062
Wszystkich odwiedzin:760847

Artykuły

Dożynki Gminne 2013 Krostoszowice-Podbucze - relacja

dsc07986W dniu 24 sierpnia 2013 r. w Krostoszowicach odbyły się obchody Dożynek Gminnych.

Uroczystość rozpoczęła się Mszą Świętą w Kościele pw. Św. Jana Nepomucena w Krostoszowicach.

 

GALERIA ZDJĘĆ
 
Po nabożeństwie nastąpił przemarsz korowodu dożynkowego ulicami Wiejską –od skrzyżowania z ul. Bukową, ul. Olszyńską, ul. Wąwozową, ul. Szybową do kompleksu boisk sportowych Orlik w Krostoszowicach.
 
Po przejechaniu korowodu na boisko sportowe rozpoczęły się oficjalne uroczystości dożynkowe. Wójt Gminy wraz z Przewodniczącym Rady Gminy przywitali wszystkich obecnych. Starostowie dożynek Pani Teresa Barchańska oraz Pan Czesław Materzok przekazali chleb dożynkowy gospodarzom dożynek.

Następnie zaproszono na scenę gości, którzy w latach ubiegłych otrzymali tytuł honorowego obywatela gminy - ks. Infułata Pawła Pyrchałę, Pana Franciszka Pieczkę, Pana Mariana Dziędziela, Pana Krystiana Tesarczyka. Zaproszono na scenę również tegorocznych honorowych obywateli naszej gminy – Pana Józefa Musioła i Pana Mariana Hudka, którzy symbolicznie wypuścili dwa białe gołębie.

Kolejnym punktem dożynek było przywitanie zaproszonych delegacji z czeskiej gminy Petrovice na czele z wójtem Marianem Lebiedzikiem, ze Starego Miasta na czele z p. sekretarz Krystyną Jankowską oraz delegacji z ukraińskiej gminy Pietropawłowska Borszczagiwka na czele z merem Oleksjejem Kodebskim.

Następnie rozpoczęła się część związana z wręczaniem różnych odznak:

- Honorową Odznakę „Zasłużony dla rolnictwa" otrzymali: Państwu Danuta i Czesław Materzok z Krostoszowic, Państwo Teresa i Bernard Barchański z Podbucza, Państwo Marzena i Eugeniusz Mołdrzyk z Podbucza oraz Państwo Iwona i Zbigniew Kubica z Krostoszowic.

-Odznakę dla zasłużonych hodowców gołębi pocztowych otrzymali: Panowie Jan Wala, Józef Robenka, Jerzy Kocjan, Grzegorz Grobelny i Henryk Mika.

- Odznaki „Zasłużony dla kultury polskiej" przyznawane przez Ministra Kultury i Ochrony Dziedzictwa Narodowego otrzymali: Danuta Szczypka, Urszula Wachtarczyk, Jan Reclik oraz Gminna Orkiestra Dęta z Gołkowic.

- Szczególne wyróżnienie za dbanie o przestrzeń publiczną otrzymał ks. Jan Bracik.
 
Na zakończenie oficjalnej części nagrodzono laureatów konkursu „Gmina Godów – gminą kwiatów i zieleni". I miejsce zajęli Gabriela i Tadeusz Wójtowicz z Godowa, II miejsce: Agnieszka i Wiesław Marcol ze Skrzyszowa, III miejsce: Joanna Kłosek z Łazisk, IV miejsce: Adrianna i Wiesław Spandel ze Skrzyszowa.

 
Rozstrzygnięto również konkurs plastyczny „Piękno krajobrazu i zabytków z terenu LGD" w ramach którego III miejsce za pracę „Śladem drewnianych zabytków-kościół św. Anny" zajął Alojzy Żymełka ze Skrzyszowa, II miejsce za pracę „Motyw z Krzyżanowic" zajął Bernard Adamczyk z Krzyżanowic oraz miejsce I za pracę „Motyw z Tworkowa" zajęła Judyta Adamczyk.

Część rozrywkowa dożynek rozpoczęła się od występów uczniów ze szkoły w Krostoszowicach, oraz zespołu Uśmiech ze Starego Miasta. Następnie występy wokalnych i tanecznych zaprezentowali uczniowie oraz absolwenci Zespołu Szkół w Skrzyszowie. W kolejnej części na scenie pojawiły się lokalne zespoły śpiewacze: Ballada z Godowa, Kalina z Łazisk, Familijo ze Skrzyszowa, Melodia ze Skrbeńska , Podbuczanki z Podbucza i Gospodynki z Krostoszowic. Po występach lokalnych zespołów mieliśmy możliwość wysłuchania repertuaru Chóru Absolwent ze Skrzyszowa.

Kolejnym artystą, który wystąpił był akordeonista Maciej Gucik- Jastrzębski muzyk związany z instrumentami klawiszowymi i akordeonem.

Następnie ze swoim repertuarem wystąpiła Gminna Orkiestra Dęta z Gołkowic.

Po występach akordeonisty i orkiestry na scenie pojawiła się gwiazda wieczoru – Robert Rozmus z zespołem, który porwał do tańca i zabawy wszystkich obecnych na dożynkach.

Na zakończenie obchodów dożynek, o godz. 22.00 odbył się pokaz sztucznych ogni.

Jako ostatni na scenie pojawił się zespół Jack Band , który bawił do późnych godzin wieczornych.

Dodatkowymi atrakcjami podczas dożynek były:
- plac zabaw dla dzieci;
- wystawa rękodzieła;
- wystawa drobnego inwentarza;
- promocyjne stoiska firm i banków;
- punkty gastronomiczne.


Patronat medialny nad imprezą sprawowało Gminne Centrum Kultury, Sportu i Turystyki w Godowie, Radio 90 FM, Nowiny Wodzisławskie, nowiny.pl, Dziennik Zachodni, naszemiasto.pl oraz Telewizja TVS

Dożynki Gminne zorganizowane były w ramach zadania „Piękno krajobrazu i zabytków z terenu LGD" -organizacja konkursu plastycznego oraz dożynek gminnych w Krostoszowicach dla mieszkańców terenu LGD dofinansowanego w ramach Działania 413 „Wdrażanie Lokalnych Strategii Rozwoju" w zakresie operacji odpowiadających warunkom przyznania pomocy w ramach Działania „Małe Projekty" objętego Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007-2013

Zapraszamy do galerii zdjęć – kliknij tutaj.


Opublikowano: wtorek, 27, sierpień 2013 11:15
zmień wygląd:

logo-rodo
logo-jakosc-powietrza

Kontakt z Urzędem


Urząd Gminy Godów
ul. 1 Maja 53
44-340 Godów

tel.: +48 32/ 476 50 65
tel./fax: +48 32/ 476 51 00
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi.

Godziny urzędowania:
Pn: 7:00 – 17:00
Wt – Cz: 7:00 – 15:00
Pt 7:00 - 13:00

obywatel.gov.pl
Posterunek Policji
Planowane imprezy Relacje z imprez
Powrót do poprzedniej strony Powrót do góry strony Powrót do strony głównej transparent