Dziś godzina rozmiar tekstu: - A + Mapa Strony  |  Kontakt

ue-btn1
GODOW banerek www1

gminazenergia

Turystyczny Portal Mapowy

Turystyczny Portal Mapowy

nasi-lokalni-tworcy

mieszkancy50

poprzednim miesiącu marzec 2019 następnym miesiącu
P W Ś C Pt S N
week 9 1 2 3
week 10 4 5 6 7 8 9 10
week 11 11 12 13 14 15 16 17
week 12 18 19 20 21 22 23 24
week 13 25 26 27 28 29 30 31

Informacja o języku migowym w Urzędzie Gminy Godów

Zobacz więcej >>

Statystyki:
Odwiedziny dziś:191
Odwiedziny wczoraj:351
W ostatnim tygodniu:932
W ostatnim miesiącu:5939
Wszystkich odwiedzin:759724

Artykuły

„Dajcie mi elwrów śląskich” - relacja z premiery książki o Franciszku Pieczce - 01.06.2013

b.P-39dGmina Godów oraz Gminne Centrum Kultury, Sportu i Turystyki w Godowie byli organizatorami premiery książki "Franciszek Pieczka. Mateusz - Woyzeck - Jańcio Wodnik" autorstwa Dariusza Domańskiego.

 

Premiera książki miała miejsce 01 czerwca br. w Ośrodku Kultury w Gołkowicach, a wydarzenie swoją obecnością uświetnili: Pan Franciszek Pieczka – Honorowy Obywatel Naszej Gminy, aktor teatralny i filmowy, bohater książki Pana Dariusza Domańskiego; reżyser i scenarzysta – Jan Jakub Kolski, kompozytor – Zygmunt Konieczny, scenograf i rysownik – Kazimierz Wiśniak, a także autor książki – Dariusz Domański.

 

Jedną z atrakcji podczas premiery była projekcja filmu „Nie tylko Gustlik” zrealizowanego przez Telewizję Polską. Następnie konferansjerzy Robert Krzyżaniak oraz Joanna Bonarek prowadzili na scenie inscenizowaną rozmowę z Panem Franciszkiem, a także z zaproszonymi gośćmi.

 

Pan Franciszek wspominał pracę na planie serialu „Czterej pancerni i pies”, zatrudnienie w kopalni „Barbara – Wyzwolenie” w Chorzowie, opowiedział także o egzaminach do szkoły teatralnej oraz o wielkim przywiązaniu do Gminy Godów.

Dariusz Domański podkreślił, że do swojej książki szukał kogoś wyjątkowego, kogoś, kto w życiu i w sztuce byłby wzorem do naśladowania. Znalazł go w naszej gminie.

Podczas premiery widzowie usłyszeli z ust Kazimierza Wiśniaka historię powstania okładki książki - okładki, której jest autorem. Pan Jan Jakub Kolski wspomniał pierwsze spotkanie z panem Franciszkiem. Miał wtedy 9 lat i obiecał Panu Franciszkowi, że jak zostanie „rezyserem” to obsadzi go w jednej z głównych ról. Swoją obietnicę wypełnił po latach, powierzając mu rolę Jańcio Wodnika.

Po wywiadzie, ze swoim recitalem wystąpił aktor i piosenkarz Julian Mere, który na tę okazję skomponował piosenkę poświęconą Panu Franciszkowi Pieczce.

 

Na zakończenie promocji, Wójt Gminy serdecznie podziękował sponsorom książki, bez których pomocy nie byłoby możliwe wydanie publikacji.

 


Zdjęcia z promocji autorstwa Franciszka Brzoza i Damiana Szewczyka dostępne są w galerii - kliknij tutaj.


Opublikowano: poniedziałek, 03, czerwiec 2013 16:32
zmień wygląd:

logo-rodo
logo-jakosc-powietrza

Kontakt z Urzędem


Urząd Gminy Godów
ul. 1 Maja 53
44-340 Godów

tel.: +48 32/ 476 50 65
tel./fax: +48 32/ 476 51 00
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi.

Godziny urzędowania:
Pn: 7:00 – 17:00
Wt – Cz: 7:00 – 15:00
Pt 7:00 - 13:00

obywatel.gov.pl
Posterunek Policji
Planowane imprezy Relacje z imprez
Powrót do poprzedniej strony Powrót do góry strony Powrót do strony głównej transparent